Související odkazy

Chata U strašidel

Poloha chaty v mapě

Chata U strašidel - nebo po našem zkráceně Strašidla - byla první loveckou chatou, utkvělou v paměti při zimní návštěvě Kralického Sněžníku o Vánocích 1970. Tehdy - v mimořádně bezsněžných svátcích - jsme putovali kolem potoka za lyžováním na nejvyšší kopec. Chata byla tehdy ještě utopená v hlubokém lese.


Od tohoto data jsme chatu ještě mnohokrát míjeli na toulkách kopci, ale nenapadlo nás, že budeme mít možnost si ji v roce 1994 pronajmout. Přestože jsme pošilhávali s větší zálibou po jiných chatách blíže hřebenu, kam jsme ostatně jezdili v mezidobí těchto dvou dat, jsme dnes za její polohu velice vděčni. Jedinečnou přítomností potoka i relativně snadnou dostupností už posloužila k podmanivým pobytům bezpočtu dětí, mladých lidí, rodin i penzistů, pro které jsou náročně přístupné polohy jiných chat obtížně dostupné.

Péče o chatu patřila dříve k velmi oblíbeným činnostem na konci prázdnin. Dnes, kdy prázdniny jsou pro většinu z nás už jen minulostí, zpravidla údržbě věnujeme jen některé víkendy. Ty se ale zároveň stávají vyhledávanou příležitostí pro setkání těch, jejichž životy už se rozběhly do větších vzdáleností a chvíle setkání jsou tak malými svátky.

Pronájem bohužel skončil a tak zbývají jen vzpomínky.

Pro vysvětelní se prosím obracejte na adresu Collegia.
Creative Commons License